PLWP30SC-D30
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
CBL TIE LOCKING BLACK 50LBS 5.8"
Catalog
Cable Ties and Zip Ties
DataSheet
PLWP30SC-D30 PDF
Type Description
Series:PAN-TY® PLWP
Package:500 per Pkg
Part Status:Active
Wire/Cable Tie Type:Standard, Locking
Length - Approximate:5.75"
Bundle Diameter:1.18" (30.00mm)
Width:0.190" (4.83mm)
Length - Actual:0.483' (147.32mm, 5.80")