12-S200B-C
Manufacturer
Qualtek Electronics Corp.
VIGOR # :
Description
CBL TIE DBL HEAD BLK 50LBS 7.87"
Catalog
Cable Ties and Zip Ties
DataSheet
12-S200B-C PDF
Type Description
Series:12
Package:100 per Pkg
Part Status:Obsolete
Wire/Cable Tie Type:Double Head, Locking
Length - Approximate:7.75"
Bundle Diameter:2.15" (54.61mm)
Width:0.190" (4.83mm)
Length - Actual:0.656' (200.00mm, 7.87")