RKWE-8-12-BK
Manufacturer
Richco, Inc. (Essentra Components)
VIGOR # :
Description
HOOK&LOOP TIE BLACK 1'
Catalog
Cable Ties and Zip Ties
DataSheet
RKWE-8-12-BK PDF
Type Description
Series:Richco, RKWE
Package:Bulk
Part Status:Active
Wire/Cable Tie Type:Hook and Loop - Tie
Length - Approximate:12"
Bundle Diameter:-
Width:0.500" (12.70mm)
Length - Actual:1.000' (304.80mm)