CF10-05-25
Manufacturer
Igus, Inc.
VIGOR # :
Description
CNTRL CBLE 5X OD FLEX RATD 1=1FT
Catalog
Multiple Conductor Cables
DataSheet
CF10-05-25 PDF
Type Description
Series:chainflex®
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Multi-Conductor
Number of Conductors:25
Wire Gauge:20 AWG
Conductor Strand:-
Conductor Material:Copper, Bare
Jacket (Insulation) Material:Thermoplastic Elastomer (TPE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.591" (15.01mm)
Shield Type:Braid
Length:1.00' (0.30m)
Jacket Color:Blue
Ratings:-
Features:Abrasion Resistant, Oil Resistant, Rip Cord, UV Resistant
Voltage:500 V
Operating Temperature:-
Usage:Industrial, Control
Jacket (Insulation) Thickness:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CF78.UL.15.36
CF78.UL.15.36
CONTROL, 1000V, UL, FLEX, 1=1FT
CABLE 7COND 10 AWG GRAY 1=1FT
2413 003A1000
2413 003A1000
CAT6+ 4PR U/UTP CMP RIB
HDSP-H8G1
HDSP-H8G1
DISPLAY 7SEG 0.8" SGL GRN 16DIP
LPC_140_CTP
LPC_140_CTP
LIGHT PIPE ROUND 4MM CLEAR
CF10-05-25
CF10-05-25
SDG2042X
SDG2042X
WAVEFORM GENERATOR 40MHZ 2CH 120