55PC2156-24-CML5-9CS2970
DataSheet
55PC2156-24-CML5-9CS2970 PDF
Cable Type:Multi-Conductor
Number of Conductors:5
Wire Gauge:24 AWG
Conductor Strand:19/36
Conductor Material:Copper Alloy, Nickel Coated
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.123" (3.12mm)
Shield Type:Braid
Length:-
Jacket Color:White
Ratings:-
Features:-
Voltage:600 V
Operating Temperature:150°C
Usage:-
Jacket (Insulation) Thickness:0.0090" (0.229mm)