55PC7010-12-2/6-9-3CS2433
DataSheet
55PC7010-12-2/6-9-3CS2433 PDF
Cable Type:Multi-Conductor
Number of Conductors:2
Wire Gauge:12 AWG
Conductor Strand:37/28
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.269" (6.83mm)
Shield Type:Braid
Length:-
Jacket Color:Orange
Ratings:-
Features:-
Voltage:600 V
Operating Temperature:150°C