44AM1121-24-9/96-9
Description
44AM1121-24-9/96-9
DataSheet
44AM1121-24-9/96-9 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Multi-Conductor
Number of Conductors:2
Wire Gauge:24 AWG
Conductor Strand:19/36
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Diameter:0.113" (2.87mm)
Shield Type:Braid
Length:-
Jacket Color:White
Ratings:-
Features:-
Voltage:600 V
Operating Temperature:150°C
Usage:-
Jacket (Insulation) Thickness:0.0050" (0.127mm)