28STRVIOMILW1000
Description
HOOKUP STRN 28AWG 600V VIO 1000'
DataSheet
28STRVIOMILW1000 PDF
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:28 AWG
Jacket (Insulation) Diameter:0.057" (1.45mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.011" (0.28mm)
Length:1000.0' (304.8m)
Voltage:600V
Operating Temperature:105°C