18STRVIOUL14261000
Description
HOOKUP STRND 18AWG 60V VIO 1000'
DataSheet
18STRVIOUL14261000 PDF
Type Description
Series:GPT
Package:Spool
Part Status:Active
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:18 AWG
Conductor Strand:16/30
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter:0.092" (2.34mm)
Jacket (Insulation) Thickness:-
Length:1000.0' (304.8m)
Voltage:60V