28STRREDMILW250
Description
HOOK-UP STRND 28AWG 600V RD 250'
DataSheet
28STRREDMILW250 PDF
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:28 AWG
Jacket (Insulation) Diameter:0.057" (1.45mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.011" (0.28mm)
Length:250.0' (76.2m)
Voltage:600V
Operating Temperature:105°C