2451/32GN-1000
Description
HOOK-UP STRND 32AWG GREEN 1000'
DataSheet
2451/32GN-1000 PDF
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:32 AWG
Conductor Strand:7/40
Conductor Material:Copper, Silver Coated
Jacket (Insulation) Material:Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.015" (0.38mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.0030" (0.076mm)
Length:1000.0' (304.8m)
Voltage:300V
Operating Temperature:-90°C ~ 250°C