18UL1007STRBLU25
Description
HOOK-UP STRND 18AWG 300V BLU 25'
DataSheet
18UL1007STRBLU25 PDF
Type Description
Series:-
Package:Spool
Part Status:Active
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:18 AWG
Conductor Strand:16/30
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter:0.073" (1.85mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.016" (0.41mm)
Length:25.00' (7.62m)
Voltage:300V
Operating Temperature:105°C