24UL1007STRBLU1000
Description
HOOKUP STRN 24AWG 300V BLU 1000'
DataSheet
24UL1007STRBLU1000 PDF
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:24 AWG
Conductor Strand:7/32
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter:0.056" (1.42mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.016" (0.41mm)
Length:1000.0' (304.8m)
Voltage:300V
Operating Temperature:105°C