WHS18-06-100
Description
WIRE-300VHU 18GA BLUE SLD
DataSheet
WHS18-06-100 PDF
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:18 AWG
Jacket (Insulation) Thickness:-
Length:100.0' (30.5m)
Voltage:300V
Operating Temperature:90°C
Jacket Color:Blue
Ratings:-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
81044/9-12-5
81044/9-12-5
3080 BL005
3080 BL005
HOOK-UP STRND 12AWG BLUE 100'
391000 WH001
391000 WH001
HOOK-UP STRND 10AWG WHITE 1000'
WHS18-06-100
WHS18-06-100
WIRE-300VHU 18GA BLUE SLD
RN732BTTD1152F50
RN732BTTD1152F50
RES 11.5K OHM 1% 1/8W 1206