18STRWHIGPT25
Description
HOOK-UP STRND 18AWG 60V WHT 25'
DataSheet
18STRWHIGPT25 PDF
Type Description
Series:GPT
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:18 AWG
Conductor Strand:16/30
Conductor Material:Copper, Bare
Jacket (Insulation) Material:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter:0.092" (2.34mm)
Jacket (Insulation) Thickness:-
Length:25.00' (7.62m)
Voltage:60V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C