18STRGRAUL1426500
Description
HOOK-UP STRND 18AWG 60V GRY 500'
DataSheet
18STRGRAUL1426500 PDF
Type Description
Series:GPT
Package:Spool
Part Status:Active
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:18 AWG
Conductor Strand:16/30
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter:0.092" (2.34mm)
Jacket (Insulation) Thickness:-
Length:500.0' (152.4m)
Voltage:60V
Operating Temperature:-
Jacket Color:Gray
Ratings:-
Features:Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
390262 WH002
390262 WH002
HOOK-UP STRND 2AWG 25KV WHT 500'