C2117A.21.08
Description
HOOK-UP SOLID 22AWG BROWN 1000'
DataSheet
C2117A.21.08 PDF
Type Description
Series:2117A
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:22 AWG
Conductor Strand:Solid
Conductor Material:Copper, Annealed Tinned
Jacket (Insulation) Material:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter:0.089" (2.26mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.032" (0.81mm)
Length:1000.0' (304.8m)
Voltage:600V
Operating Temperature:-20°C ~ 105°C
Jacket Color:Brown
Ratings:UL Style 1015, ASTM B-33
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
2475/22 VI-500
2475/22 VI-500
HOOK-UP STRND 22AWG VIOLET 500'
HOOK-UP STRND 2/0AWG BLK QTY1=1'
782001 BR001
782001 BR001
HOOK-UP SOLID 20AWG BROWN 1000'
P4SMA33AHR3G
P4SMA33AHR3G
TVS DIODE 28.2V 45.7V DO214AC
SPRINGTERM. ATO CB 1.33-2.09M
C2117A.21.08
C2117A.21.08
PAS414HR-VE5R
PAS414HR-VE5R
CAP 60MF 3.3V SURFACE MNT