24UL1007STRBLU250
Description
HOOKUP STRND 24AWG 300V BLU 250'
DataSheet
24UL1007STRBLU250 PDF
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:24 AWG
Conductor Strand:7/32
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter:0.056" (1.42mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.016" (0.41mm)
Length:250.0' (76.2m)
Voltage:300V
Operating Temperature:105°C
Jacket Color:Blue
Ratings:UL Style 1007
Features:Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
22PTFESTRBRO500
22PTFESTRBRO500
HOOKUP STRND 22AWG 600V BRN 500'
WT24-09-100
WT24-09-100
WIRE 24AWG WHT STND
HOOK-UP STRND 14AWG GRAY 4000'
24UL1007STRBLU250
24UL1007STRBLU250
50.250 MPOT
50.250 MPOT
LOCKNUT M50X1,5
3633
JUMPER WIRE M TO F 6" 28AWG
YS47012
YS47012
RF ANT 480MHZ YAGI N FEM BRKT MT