22UL1007STRYEL250
Description
HOOKUP STRND 22AWG 300V YLW 250'
DataSheet
22UL1007STRYEL250 PDF
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:22 AWG
Jacket (Insulation) Diameter:0.062" (1.57mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.016" (0.41mm)
Length:250.0' (76.2m)
Voltage:300V
Operating Temperature:105°C
Jacket Color:Yellow
Ratings:UL Style 1007
Features:Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
C2053A.12.06
C2053A.12.06
HOOK-UP SOLID 16AWG GREEN 100'
892007 OR005
892007 OR005
HOOK-UP STRND 20AWG ORANGE 100'
5875 VI001
5875 VI001
HOOK-UP STRND 22AWG VIOLET 1000'
RM2012B-502/104-PBVW10
RM2012B-502/104-PBVW10
RES ARRAY 2 RES MULT OHM 0805
22UL1007STRYEL250
22UL1007STRYEL250
S 8007 V-GRIP
S 8007 V-GRIP