82A0111-28-8
Description
HOOK-UP STRND 28AWG GRAY FEET
DataSheet
82A0111-28-8 PDF
Type Description
Series:MIL-W-22759, FlexLine
Package:Digi-Spool™, Continuous Spool
Part Status:Active
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:28 AWG
Conductor Strand:42/44
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter:0.029" (0.74mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.004" (0.09mm)
Length:Enter Number of Feet in Order Quantity
Voltage:600V
Operating Temperature:150°C