20UL1007STRYEL1000
Description
HOOKUP STRN 20AWG 300V YLW 1000'
DataSheet
20UL1007STRYEL1000 PDF
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:20 AWG
Conductor Strand:10/30
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter:0.070" (1.78mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.016" (0.41mm)
Length:1000.0' (304.8m)
Voltage:300V
Operating Temperature:105°C