28STRORGMILW500
Description
HOOKUP STRND 28AWG 600V ORG 500'
DataSheet
28STRORGMILW500 PDF
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:28 AWG
Jacket (Insulation) Diameter:0.057" (1.45mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.011" (0.28mm)
Length:500.0' (152.4m)
Voltage:600V
Operating Temperature:105°C