2615/22-RD-500
Description
HOOK-UP STRND 22AWG RED 500'
DataSheet
2615/22-RD-500 PDF
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:22 AWG
Conductor Strand:17/34
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Silicone Rubber
Jacket (Insulation) Diameter:0.061" (1.55mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.016" (0.41mm)
Length:500.0' (152.4m)
Voltage:300V
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C