C2028A.12.19
Description
HOOK-UP SOLID 20AWG VIOLET 100'
DataSheet
C2028A.12.19 PDF
Type Description
Series:2028A
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:20 AWG
Jacket (Insulation) Diameter:0.064" (1.63mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.016" (0.41mm)
Length:100.0' (30.5m)
Voltage:300V
Operating Temperature:-20°C ~ 105°C