C2028A.21.06
Description
HOOK-UP SOLID 20AWG GREEN 1000'
DataSheet
C2028A.21.06 PDF
Type Description
Series:2028A
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:20 AWG
Jacket (Insulation) Diameter:0.064" (1.63mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.016" (0.41mm)
Length:1000.0' (304.8m)
Voltage:300V
Operating Temperature:-20°C ~ 105°C