16STRWHIUL1426100
Description
HOOKUP STRND 16AWG 60V WHT 100'
DataSheet
16STRWHIUL1426100 PDF
Type Description
Series:GPT
Package:Spool
Part Status:Active
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:16 AWG
Conductor Strand:19/29
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter:0.103" (2.62mm)
Jacket (Insulation) Thickness:-
Length:100.0' (30.5m)
Voltage:60V