18STRGREUL1426100
Description
HOOK-UP STRND 18AWG 60V GRN 100'
DataSheet
18STRGREUL1426100 PDF
Type Description
Series:GPT
Package:Spool
Part Status:Active
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:18 AWG
Conductor Strand:16/30
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter:0.092" (2.34mm)
Jacket (Insulation) Thickness:-
Length:100.0' (30.5m)
Voltage:60V