WA16-09-500
Description
WIRE-16GA WHT STRANDED
DataSheet
WA16-09-500 PDF
Type Description
Series:WA
Package:Spool
Part Status:Active
Cable Type:Hook-Up, Automotive
Wire Gauge:16 AWG
Jacket (Insulation) Thickness:-
Length:30.00' (9.14m)
Voltage:120V
Operating Temperature:80°C