55PC6075-26-9CS3109
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
VIGOR # :
Description
HOOK-UP STRND 26AWG 600V WHITE
Catalog
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
DataSheet
55PC6075-26-9CS3109 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:26 AWG
Conductor Strand:19/38
Conductor Material:Copper Alloy, Silver Coated
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter:0.031" (0.79mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.006" (0.15mm)
Length:-
Voltage:600V
Operating Temperature:200°C