55PC0214-24-9CS2502
Description
HOOK-UP DUAL WALL STRND 24AWG 1'
DataSheet
55PC0214-24-9CS2502 PDF
Package:Bulk
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Cable Type:Hook-Up, Dual Wall
Wire Gauge:24 AWG
Conductor Strand:19/36
Conductor Material:Copper, Silver Coated
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter:0.039" (0.99mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.008" (0.20mm)
Length:1.00' (0.30m)
Voltage:600V
Operating Temperature:200°C
Jacket Color:White
Ratings:-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ATFC0311-22-2
ATFC0311-22-2
HOOK-UP STRND 22AWG 600V RED
HOOK-UP STRND 16AWG WHITE 500'
2475/24 CL-100
2475/24 CL-100
HOOK-UP STRND 24AWG CLEAR 100'
Q-2603G000M.75M
Q-2603G000M.75M
N-SJB/SMA-SP LMR24 0.75M
CONN RCPT HSG 13POS 3.96MM