55/031A-26-9CS2570
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
VIGOR # :
Description
HOOK-UP STRND 26AWG 600V WHITE
Catalog
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
DataSheet
55/031A-26-9CS2570 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:26 AWG
Conductor Strand:19/38
Conductor Material:Copper, Silver Coated
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter:0.028" (0.71mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.004" (0.09mm)
Length:-
Voltage:600V
Operating Temperature:200°C
Jacket Color:White
Ratings:-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
HOOK-UP STRND 20AWG ORANGE 100'
44/0411-14-9
44/0411-14-9
HOOK-UP DUAL WALL STRND 14AWG
HOOK-UP STRND 10AWG BROWN 2000'
RC1218JK-075K1L
RC1218JK-075K1L
RES SMD 5.1K OHM 1W 1812 WIDE
MAT 2-LAYER RUBBER GRAY 48"X50'
RN731ETTP7681D50
RN731ETTP7681D50
RES 7.68K OHM 0.5% 1/16W 0402
55/031A-26-9CS2570
55/031A-26-9CS2570
HOOK-UP STRND 26AWG 600V WHITE