10982-22-1-2000-002-1-TD
Manufacturer
CnC Tech
VIGOR # :
Description
HOOK-UP MPPE SOLID 22AWG WHT
Catalog
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
DataSheet
10982-22-1-2000-002-1-TD PDF
Type Description
Series:-
Package:Spool
Part Status:Active
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:22 AWG
Conductor Strand:Solid
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Polyphenylene Ether, Modified (mPPE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.055" (1.40mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.015" (0.38mm)
Length:2000.0' (609.6m)
Voltage:300V
Operating Temperature:-10°C ~ 80°C