82A0811-22-9-F871
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
VIGOR # :
Description
HOOK-UP DUAL WALL STRND 22AWG
Catalog
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
DataSheet
82A0811-22-9-F871 PDF
Type Description
Series:MIL-W-22759, FlexLine
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Hook-Up, Dual Wall
Wire Gauge:22 AWG
Conductor Strand:154/44
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter:0.054" (1.37mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.004" (0.09mm)
Length:-
Voltage:600V
Operating Temperature:150°C