KSW26Y-0100
Description
WIRE 26AWG YELLOW 100 FT CSW
DataSheet
KSW26Y-0100 PDF
Package:Roll
Part Status:Obsolete
Wire Gauge:26 AWG
Conductor Diameter:0.016" (0.40mm)
Length:100' (30.5m)
Jacket (Insulation) Material:Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Diameter:0.027" (0.69mm)