R-30R-0050
Description
WIRE WW 30AWG PVDF RED 50'
DataSheet
R-30R-0050 PDF
Type Description
Series:WD-30
Package:Roll
Part Status:Active
Wire Gauge:30 AWG
Conductor Diameter:0.010" (0.25mm)
Length:50' (15.24m)
Jacket (Insulation) Material:Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Diameter:0.019" (0.50mm)