KSW28R-0100
Description
WIRE 28AWG RED 100 FT CSW
DataSheet
KSW28R-0100 PDF
Package:Roll
Part Status:Active
Wire Gauge:28 AWG
Conductor Diameter:0.013" (0.32mm)
Length:100' (30.5m)
Jacket (Insulation) Material:Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Diameter:0.024" (0.61mm)