30-R-50-020
Description
WIRE WW 30AWG PVDF RED 4" 50PC
DataSheet
30-R-50-020 PDF
Part Status:Active
Wire Gauge:30 AWG
Conductor Diameter:0.010" (0.25mm)
Length:0.333' (101.60mm, 4.00")
Jacket (Insulation) Material:Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Diameter:0.019" (0.50mm)
Conductor Material:Copper, Bare
Conductor Plating:Silver
Jacket Color:Red
Ratings:UL Style 1423, VW-1
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
R30G-1000
R30G-1000
WIRE WW 30AWG PVDF GREEN 1000'
30-W-50-050
30-W-50-050
WIRE WW 30AWG PVDF WHITE 7" 50PC
WD-30-W
WD-30-W
WIRE WW 30AWG PVDF WHITE 50'
32892
PLIERS/SCREWDRIVER/CUTTER 10PCS
HS-5703
HS-5703
PLATO SLDER TIP BEVEL 3.0 MM
30-R-50-020
30-R-50-020
WIRE WW 30AWG PVDF RED 4" 50PC