30-W-50-050
Description
WIRE WW 30AWG PVDF WHITE 7" 50PC
DataSheet
30-W-50-050 PDF
Part Status:Active
Wire Gauge:30 AWG
Conductor Diameter:0.010" (0.25mm)
Length:0.583' (177.70mm, 7.00")
Jacket (Insulation) Material:Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Diameter:0.019" (0.50mm)