B43252D2687M
VIGOR # :
915165
Description
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
DataSheet
B43252D2687M PDF
Type Description
Series:B43252
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:680 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:200 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:1.96 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:3.038 A @ 20 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max):1.850" (47.00mm)