MAL219327221E3
VIGOR # :
915235
Description
CAP ALUM 220UF 450V 5000H
DataSheet
MAL219327221E3 PDF
Type Description
Series:193 PUR-SI
Package:Box
Part Status:Active
Capacitance:220 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):370mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Polarization:Polar
Ratings:-
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:1.5 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:2.25 A @ 10 kHz
Impedance:210 mOhms
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max):1.457" (37.00mm)