200WXA4.7MEFCTA8X9
VIGOR # :
915451
Description
CAP ALUM 4.7UF 20% 200V RADIAL
DataSheet
200WXA4.7MEFCTA8X9 PDF
Type Description
Series:WXA
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:4.7 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:200 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Polarization:Polar
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Ripple Current @ Low Frequency:54 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:81 mA @ 10 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.138" (3.50mm)
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.413" (10.50mm)