LLS2G820MELZ
VIGOR # :
915469
Description
CAP ALUM 82UF 20% 400V SNAP
DataSheet
LLS2G820MELZ PDF
Part Status:Active
Capacitance:82 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:400 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:3000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:840 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:1.2012 A @ 50 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max):0.984" (25.00mm)