AEB226M2GU44T-F
VIGOR # :
915713
Description
CAP ALUM 22UF 20% 400V SMD
DataSheet
AEB226M2GU44T-F PDF
Part Status:Active
Capacitance:22 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:400 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:205 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:410 mA @ 100 kHz
Impedance:2.2 Ohms
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max):0.846" (21.50mm)
Surface Mount Land Size:0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)