MAL216066471E3
VIGOR # :
915769
Description
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL
DataSheet
MAL216066471E3 PDF
Type Description
Series:160 RLA
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:470 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 150°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Polarization:Polar
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:29 mOhms
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Size / Dimension:0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max):1.063" (27.00mm)