EEE-HAV331UAP
VIGOR # :
915806
Description
CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD
DataSheet
EEE-HAV331UAP PDF
Part Status:Active
Capacitance:330 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Applications:Automotive
Ripple Current @ Low Frequency:250 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:425 mA @ 10 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.402" (10.20mm)
Surface Mount Land Size:0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)