MAL214658102E3
VIGOR # :
915952
Description
CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL
DataSheet
MAL214658102E3 PDF
Type Description
Series:146 RTI
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:1000 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:63 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:6000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Polarization:Polar
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:2.4 A @ 100 kHz
Impedance:32 mOhms
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Size / Dimension:0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max):1.319" (33.50mm)