6.3MS733MEFCTZ4X7
VIGOR # :
916188
Description
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL
DataSheet
6.3MS733MEFCTZ4X7 PDF
Type Description
Series:MS7
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:33 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:42 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:-
Lead Spacing:0.059" (1.50mm)
Size / Dimension:0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)