B41888C7337M000
VIGOR # :
917039
Description
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL
DataSheet
B41888C7337M000 PDF
Part Status:Active
Capacitance:330 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):64mOhm @ 10kHz
Lifetime @ Temp.:7000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:1.24 A @ 100 kHz
Impedance:59 mOhms
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.669" (17.00mm)