UKL1E330KEDANATD
VIGOR # :
917418
Description
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL
DataSheet
UKL1E330KEDANATD PDF
Type Description
Series:UKL
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:33 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:140 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:280 mA @ 10 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)
Size / Dimension:0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):0.472" (12.00mm)