CGR183U010R2C
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
VIGOR # :
919079
Description
CAP ALUM 18000UF 10V SCREW
Catalog
Aluminum Electrolytic Capacitors
DataSheet
CGR183U010R2C PDF
Type Description
Series:CGR
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:18000 µF
Tolerance:-10%, +75%
Voltage - Rated:10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C